Nagrody i wyróżnienia festiwalu
W 2008 r. „Gazeta Wyborcza” przyznała festiwalowi „Wdechę” dla „najciekawszego wydarzenia kulturalnego stolicy”.
W 2009 i 2023 roku nasz festiwal otrzymał prestiżową nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce.
Festiwal był równocześnie czterokrotnie nominowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za „najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe” w Polsce:
W 2009 roku za otrzymaliśmy nominację i następnie nagrodę za 5. edycję festiwalu
W 2013 roku otrzymaliśmy nominację za 9. edycję festiwalu
W 2019 roku otrzymaliśmy nominacją za 15. edycję festiwalu
W 2023 roku otrzymaliśmy nominację i następnie nagrodę za 19. edycję festiwalu
Artur Liebhart, dyrektor i założyciel Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, został w 2013 roku odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi dla polskiej kultury
W 2019 roku „MovieMaker Magazine” umieścił Millennium Docs Against Gravity na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie. Prócz MDAG na liście znalazły się jedynie trzy inne festiwale z Europy: DokuFest w Kosowie, Glasgow Short Film Festival oraz festiwal Skábmagovat w fińskim Inari. Pozostałe 21 festiwali odbywa się w USA lub Kanadzie.
W 2020 roku dyrektor i założyciel Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity Artur Liebhart został uhonorowany Nagrodą Specjalną Kultura Zdalna, przyznaną przez tygodnik „Polityka" na Gali wręczenia Paszportów Polityki. W uzadanieniu przyznania Nagrody Kultura Zdalna możemy przeczytać: „Za błyskawiczne dostosowanie do nowych warunków festiwalu filmowego w trudnym sezonie. Za sukces potwierdzony nie tylko utrzymaniem, ale wręcz powiększeniem zasięgu imprezy, za stworzenie platformy cyfrowej dystrybucji filmów i świetnego przykładu dla innych.
Against Gravity, organizator Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity otrzymał cztery nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
w kategorii dystrybucja niekomercyjnego filmu zagranicznego w Polsce (w 2012 roku za dystrybucję pierwszej części filmowej trylogii: „Raj: Miłość” Ulricha Seidla, w 2014 roku za „Lewiatana” Andrieja Zwiagincewa)
za krajową dystrybucję filmu (w 2017 roku za „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” Pawła Łozińskiego, w 2019 roku za dystrybucję dokumentu „Książę i dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego)